Kontakt

Här finner du kontaktuppgifter till våra olika avdelningar och medarbetare.

Välkommen att höra av dig till oss!

Företagsinformation

Besöksadress
Artipelagstigen 1, 134 40 Gustavsberg

Postadress
Box 115, 134 23 Gustavsberg

Organisationsnummer
556691-1524

Service

Växel och information
+46 (0)8-570 130 00
info@artipelag.se

Bordsbokning
restaurang@artipelag.se
+46 (0)8-570 130 50
Boka bord online

Möten & Event
+46 (0)8-570 130 60
event@artipelag.se

Boka visning
Gäller även skolklasser
visning@artipelag.se

Printannonsering
carina.eriksson@phdmedia.com

Fotografering och videoinspelning
Kommersiellt syfte:
event@artipelag.se
Redaktionellt syfte:
gustav.idhammar@artipelag.se

Ledning & Ekonomi

VD
Riitta Östberg

VD-assistent
Anne-Lie Olofsson
anne-lie.olofsson@artipelag.se
+46 (0)70-898 43 37

Ekonomichef
Monica Lilja
monica.lilja@artipelag.se
+46 (0)8-570 130 24

 

Ekonom
Mona Brottman
mona.brottman@artipelag.se
+46 (0)8-570 130 33

Konstavdelningen

Konsthallschef
Bo Nilsson
bo.nilsson@artipelag.se


Chefstekniker
Johan von Geijer
jvg@artipelag.se
+46 (0)72-244 22 39

Intendent
Frida Andersson
frida.andersson@artipelag.se
+46 (0)8-570 130 29

Intendent
Iselin Page
iselin.page@artipelag.se
+46 (0)8-570 130 48

Intendent
Jessica Höglund
jessica.hoglund@artipelag.se
+46 (0)8-570 130 16

Intendent för pedagogik
Kristina Lindemann
kristina.lindemann@artipelag.se
+46 (0)8-570 130 54

Konstavdelningen har tyvärr inte möjlighet att utvärdera eller returnera insänt material.

För information om möjlig praktik på konstavdelningen, klicka här >>

Möten & Event

Försäljningsansvarig
Maria Fogelström
maria.fogelstrom@artipelag.se
+46 (0)8-570 130 19

Försäljning / Koordinator
Lena Arnell
lena.arnell@artipelag.se
+46 (0)8-570 130 39

Försäljning / Senior projektledare
Anna Breitholtz
anna.breitholtz@artipelag.se
+46 (0)8-570 130 30

Försäljning / Projektkoordinator
Karina Sepulveda
karina.sepulveda@artipelag.se
+46 (0)8-570 130 44

Försäljning / Projektkoordinator
Annika Sundbaum
annika.sundbaum@artipelag.se
+46 (0)8-570 130 46

Tekniker
Gustav Nordgren
gustav.nordgren@artipelag.se
+46 (0)8-570 130 18

Publika evenemang

Chef Publika evenemang
Josefin Jakobson
(tjänstledig)

Projektledare
Emily Thörling
emily.thorling@artipelag.se
+46 (0)70 224 88 81

Projektledare
Anna Oldne
(föräldraledig)

Marknad

Printannonsering
Carina Eriksson
carina.eriksson@phdmedia.com

Digital producent / Grafisk designer
Samuel Lind
samuel.lind@artipelag.se

Marknadsprojektledare / VD-assistent
Anne-Lie Olofsson
anne-lie.olofsson@artipelag.se
+46 (0)70-898 43 37

Webb / Sociala medier
Digital marknadsföring / Press
Gustav Idhammar
gustav.idhammar@artipelag.se
+46 (0)8-570 130 53
+46 (0)70-710 53 55

Grafisk designer / Webb
/ Marknadsföring / 
Sociala medier
Micaela Wernberg
micaela.wernberg@artipelag.se
+46 (0)72 244 22 38

Restaurang

Bokningskoordinator
Ylva Leijonhufvud Kolm
ylva.kolm@artipelag.se
+ 46 (0)8-570 130 32

Bokningskoordinator
Ewa Granlund
ewa.granlund@artipelag.se
+46 (0)8-570 130 96

Restaurangchef (privatpersoner)
Oskar Moëll
oskar.moell@artipelag.se
+ 46 (0)8-570 130 43

Källarmästare
Emelie Sandvall
emelie.sandvall@artipelag.se
+46 (0)8-570 130 47

Butik och reception

Butiks- och receptionschef
Tina Gynning
tina.gynning@artipelag.se
+46 (0)72-050 51 44

Fastighet

Fastighetschef
Johnny Johansson
johnny.johansson@artipelag.se
+46 (0)70-213 27 80

close

Vill du ta emot Artipelags nyhetsbrev?