Kontakt

Här finner du kontaktuppgifter till våra olika avdelningar och medarbetare.

Välkommen att höra av dig till oss!

Företagsinformation

Besöksadress
Artipelagstigen 1, 134 40 Gustavsberg

Postadress
Box 115, 134 23 Gustavsberg

Organisationsnummer
556691-1524

Service

Växel och information
08-570 130 00
info@artipelag.se

Bådan Café & Konditori
restaurang@artipelag.se
08-570 130 50
Det går tyvärr inte att boka bord

Boka visning
visning@artipelag.se
Gäller även skolklasser

Ledning & Ekonomi

VD
Anders Arnborger

Ekonomichef
Johanna Magnusson
johanna.magnusson@artipelag.se
08-570 130 45

Ekonomi
Mona Brottman
mona.brottman@artipelag.se
08-570 130 33

Konstavdelningen

Konstmuseichef
Bo Nilsson
bo.nilsson@artipelag.se

Chefstekniker
Johan von Geijer
jvg@artipelag.se
072-244 22 39

Intendent
Iselin Page
iselin.page@artipelag.se
08-570 130 48

Intendent
Frida Andersson
frida.andersson@artipelag.se
070-389 22 29

Konstavdelningen har tyvärr inte möjlighet att utvärdera eller returnera insänt material.

För information om möjlig praktik på konstavdelningen, klicka här >>

Försäljning & Bokning – Möten & Event

Avdelningsansvarig / Försäljning
Lena Arnell
lena.arnell@artipelag.se
08-570 130 39

Kundansvarig / Försäljning  
Anna Breitholtz
anna.breitholtz@artipelag.se
08-570 130 30

Kundansvarig / Försäljning  
Annika Sundbaum
annika.sundbaum@artipelag.se
08-570 130 46

Projektplanering – Möten & Event

Enhetsansvarig / Projektledare
Karina Sepulveda
karina.sepulveda@artipelag.se
08-570 130 44

Projektledare
Millo Tungården
millo.tungarden@artipelag.se
08-570 130 34

Projektledare / Försäljning
Amanda Isaksson
amanda.isaksson@artipelag.se
08-570 130 61

Bokningskoordinator (föräldraledig)
Ewa Granlund
ewa.granlund@artipelag.se
072-050 38 64

 

Tekniker
Gustav Nordgren
gustav.nordgren@artipelag.se
08-570 130 18

Konferensvärdinna
Nina Hallqvist
projekt@artipelag.se
072-249 22 29

Marknad & Publika evenemang

Marknadschef / Publika evenemang
Joakim Norén
joakim.noren@artipelag.se
073-356 56 36

Grafisk designer / Webb
/ Marknadsföring / 
Sociala medier
Micaela Wernberg
micaela.wernberg@artipelag.se
072-244 22 38

Webb / Sociala medier
Digital marknadsföring / Press
Gustav Idhammar
gustav.idhammar@artipelag.se
08-570 130 53
070-710 53 55

Restaurang

Chef Mat & Dryck
Stefan Barenthein
stefan.barenthein@artipelag.se
08-570 130 07

Butik och reception

Butikschef / Receptionschef
Tina Gynning
tina.gynning@artipelag.se

Fastighet

Fastighetschef
Johnny Johansson
johnny.johansson@artipelag.se

close

Vill du ta emot Artipelags nyhetsbrev?