Kontakt

Här finner du kontaktuppgifter till våra olika avdelningar och medarbetare.

Välkommen att höra av dig till oss!

Företagsinformation

Besöksadress
Artipelagstigen 1, 134 40 Gustavsberg

Postadress
Box 115, 134 23 Gustavsberg

Organisationsnummer
556691-1524

Service

Växel och information
08-570 130 00
info@artipelag.se

Bordsbokning
restaurang@artipelag.se
08-570 130 50
Boka bord online

Försäljning & Bokning – Möten & Event
08-570 130 60
event@artipelag.se

Projektplanering – Möten & Event
projekt@artipelag.se

Boka visning
Gäller även skolklasser
visning@artipelag.se

Fotografering och videoinspelning
Kommersiellt syfte:
event@artipelag.se
Redaktionellt syfte:
gustav.idhammar@artipelag.se

Ledning & Ekonomi

VD
Anders Arnborger

Ekonomichef
Monica Lilja
monica.lilja@artipelag.se
08-570 130 24

Ekonomi
Mona Brottman
mona.brottman@artipelag.se
08-570 130 33

Konstavdelningen

Konstmuseichef
Bo Nilsson
bo.nilsson@artipelag.se


Chefstekniker
Johan von Geijer
jvg@artipelag.se
072-244 22 39

Intendent
Iselin Page
iselin.page@artipelag.se
08-570 130 48

Intendent
Frida Andersson
(föräldraledig)

Intendent
Jessica Höglund
jessica.hoglund@artipelag.se
08-570 130 16

Intendent för pedagogik
Kristina Lindemann
kristina.lindemann@artipelag.se
08-570 130 54

Konstavdelningen har tyvärr inte möjlighet att utvärdera eller returnera insänt material.

För information om möjlig praktik på konstavdelningen, klicka här >>

Försäljning & Bokning - Möten & Event

Avdelningsansvarig / Försäljning
Lena Arnell
lena.arnell@artipelag.se
08-570 130 39

Försäljning & Bokning  
Anna Breitholtz
anna.breitholtz@artipelag.se
08-570 130 30

Försäljning & Bokning  
Annika Sundbaum
annika.sundbaum@artipelag.se
08-570 130 46

Försäljning & Bokning  
Ylva Leijonhufvud Kolm
ylva.kolm@artipelag.se
08-570 130 32

Försäljning & Bokning
Eva Åman
eva.aman@artipelag.se
08-570 130 03

Tekniker
Gustav Nordgren
gustav.nordgren@artipelag.se
08-570 130 18

Projektplanering - Möten & Event

Enhetsansvarig / Projektledare
Karina Sepulveda
karina.sepulveda@artipelag.se
08-570 130 44

Projektledare
Kamilla ”Millo” Tungården
kamilla.tungarden@artipelag.se
08-570 130 34

 

Konferensvärdinna
Nina Hallqvist
projekt@artipelag.se
072-249 22 29

Bokningskoordinator
Ewa Granlund
(föräldraledig)

Tekniker
Gustav Nordgren
gustav.nordgren@artipelag.se
08-570 130 18

Marknad

Tf. marknadschef
Joakim Norén
joakim.noren@artipelag.se
073-356 56 36


Marknadskoordinator / Grafisk designer

Gabriel Kotowski
gabriel.kotowski@artipelag.se
08-570 130 06
072-050 25 63

Grafisk designer / Webb
/ Marknadsföring / 
Sociala medier
Josefine Gustavsson
josefine.gustavsson@artipelag.se
072-090 80 09

Grafisk designer / Webb
/ Marknadsföring / 
Sociala medier
Micaela Wernberg
(tjänstledig)

Webb / Sociala medier
Digital marknadsföring / Press
Gustav Idhammar
gustav.idhammar@artipelag.se
08-570 130 53
070-710 53 55

Restaurang

Tf. källarmästare
Oskar Moëll
oskar.moell@artipelag.se
08-570 130 43

Butik och reception

Butiks- och receptionschef
Tina Gynning
tina.gynning@artipelag.se

Fastighet

Fastighetschef
Johnny Johansson
johnny.johansson@artipelag.se

close

Vill du ta emot Artipelags nyhetsbrev?